Gintaras gali būti ne tik gražus, bet ir naudingas

Apie gintaro kilmę diskutuojama nuo neatmenamų laikų. Buvo manoma, kad jis yra sustingęs medus, suakmenėjusios jūros putos, tačiau visi vieningai sutinka, kad šis brangakmenis nepanašus į jokį kitą akmenį. Gintaras – tai suakmenėję medžio sakai. Tai akmuo, turintis išskirtinių cheminių ir fizinių savybių.

Kokios tos gintaro savybės ir kur dar naudojamas gintaras, jeigu ne gintaro gaminiams, tokiems kaip apyrankės, suvenyrai, karoliai ar auskarai?

Ne kiekvienas žino, kad gintaras naudojamas šiuolaikinėje medicinoje. Po įvairių ligų, patiriant nuolatinį stresą ar nusilpus imunitetui, gintaras gali padėti vėl pajusti energijos pliūpsnį. Iš gintaro gaunama gintaro rūgštis, kurią gamina ir mūsų organizmo ląstelės. Gintaro rūgštis – veiklioji gintaro medžiaga – žmogaus organizmui yra labai svarbi, nes yra reikalinga vykstant ląstelių energinės apytakos procesuose. Gintaro rūgštis gerina endokrininę ir kraujotakos sistemą, padidina fizinį aktyvumą, lėtina senėjimo procesus, sumažina galvos skausmus.

Šiuo metu išpopuliarėjo gintaro nuovirai. Šis nuoviras padeda susmulkinti inkstų akmenis, palengvina gerklės, tonzilito, bronchito gydymą.

Jei nesate mėgėjas gerti įvairius nuovirus, tada puiki alternatyva yra gintaro karoliai. Nuolatos nešiojant, jie padeda sureguliuoti skydliaukės veiklą ir apsaugo nuo spuogų atsiradimo. Nebūtinai tai turi būti gintariniai karoliai. Tai gali būti ir kitokie gintaro gaminiai, tokie kaip gintarinės apyrankės, gintariniai auskarai, gintarinis žiedas ar bet kokie kiti gintaro gaminiai.

Taip pat, jeigu turite problemų su regėjimu, tai gintaro gaminiai turėtų būti Jūsų tinkamas pasirinkimas, kadangi ne tik stiprina regėjimą, bet ir padeda atsikratyti trumparegystės.

Jei pradėjote karščiuoti, rekomenduojama namie turėti smilkalų, kurie yra pagaminti gintaro pagrindu. Taip pavyks  susitvarkyti su virusais, kurie sklando ore.

Rankų darbo apyrankė Ryto žara

Kad gintaro gaminiai tinkamai veiktų ir neprarastų savo savybių, reikalinga tinkama priežiūra. Gintarą reikia dažnai valyti, nes jis viską sugeria į save. Pirmiausia reikia nuplauti po tekančiu drungnu vandeniu, paskui įdėti į stiklinę su šaltinio vandeniu ir jūros druska. Tokiame vandenyje reikia palaikyti kelias valandas. Jeigu gintaras buvo seniai valytas, tuomet palaikykite ilgiau. Palaikę išimkite ir vėl nuplaukite.

Taip pat naudinga kartą per mėnesį įkrauti gintarą saulės spinduliuose – palikite jį atvirame ore visai dienai ant palangės.