Vaikiški gintariniai karoliai besikalantiems dantukams – kaip tai veikia?

Nuo amžių Baltijos bangos į Lietuvos pakrantę išmesdavo gintarą. Jo dirbinių randama archeologiniuose lobiuose, gintaro karoliai tapo tautinio kostiumo dalimi, o gintariniai karoliai kūdikiams natūraliu vaistų nuo dantų augimo skausmo. Dailininkų tvirtinimu, gintaras yra sudėtinga medžiaga. Be galo įvairios jo gabalų formos, šlifuojant ir poliruojant atsiskleidžia daugybė atspalvių, tekstūrų, gabalo viduje išsiliejusių gijų, sustingusių “debesėlių” ir oro burbulėlių. Didžiąją gintarinių papuošalų dalį pagamina liaudies meistrai ir amatininkai.

Berniukas ar mergaitė, didelis ar mažas – dabar dažnas puošiasi gintariniais karoliais. Tėvai savo atžalas taip tikisi apsaugoti nuo įvairių suaktyvėjančių virusų pavasario ar rudens metu. Manoma, kad gintariniai karoliai vaikams, kūdikiams gintaro karoliai palengvina dantų dygimą. Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu. Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse labai paplitusi tradicija, dovanojami gintariniai karoliai naujagimiui, kad jį sustiprintų, padėtų jam ramiau miegoti, palengvintų dantų augimą ir išgelbėtų jį nuo odos dirginimo. Baltijos gintaro papuošalus vaikams dažnai perka tėvai, auginantys ikimokyklinio amžiaus vaikus. Jų paklausa ypač padidėja tarp tėvų, kurių mažyliai pradeda lankyti darželį. Manoma, kad nuo seno lietuvių mėgstami vaikų gintariniai karoliai padeda nors truputį apsaugoti darželinukus nuo itin dažnai užklumpančių ligų. Močiutės gintaro karolius mėgsta dovanoti anūkams, tai būdas originaliai papuošti savo vaiką įvairioms progoms. Gintariniai karoliai kūdikiams, tai puiki natūralumu alsuojanti puošmena mažyliui. Be to, juk gintaras ne veltui vadinamas „ lietuvišku auksu“.

Ar gintariniai karoliai vaikams yra veiksmingi?

Gintariniai karoliai vaikams – tai natūralus būdas nuramini savo kūdikio dantenas. Gintaro gabalėliuose esanti gintaro rūgštis labai teigiamai veikia žmogaus organizmą: ji aktyvuoja kraujotaką, gerina imunitetą ir rūgščių pusiausvyrą, kai ji absorbuojama į kraują, stimuliuoja skydliaukę, padėti sumažinti dirginančias uždegimo vietas, sumažinti astmos simptomus ,pagerinti regėjimą, teigiamai veikia širdį, nervų sistemą ir inkstus. Norint, kad natūralūs Baltijos gintaro pakabukai, amuletai ar tiesiog gintaro gabalėliai atskleistų savo gydomąsias galias, būtinas sąlytis su oda. Mūsų internetinėje svetainėje galite rasti įvairių natūralaus Baltijos gintaro karolių kūdikiams ir vaikams, suaugusiems: vienspalviai, margi, matinio arba blizgaus, neapdirbto gintaro vėriniai, apyrankės, amuletai ir kiti papuošalai, bei dovanos.

Vokiečių ir rusų mokslininkų daryti tyrinėjimai įrodė, kad gintare esanti gintaro rūgštis suaktyvina organizmo gyvybinius procesus. Ji atsakinga už deguonies patekimą į ląsteles. Mūsų organizmas sintetina gintaro rūgštį. Ji ypač naudinga nusilpusiems. Kai gintaras liečiasi su odą, kažkiek gintaro rūgšties pakanka ir į organizmą. Gintariniai karoliai vaikams padeda kaip papildoma priemonė. Didesnį gintaro gabaliuką siūloma nešioti ant virvutės, kad vaikas negalėtų jų praryti. Tokia natūrali medžiaga vaikui esą daug geresnė nei siūlomi plastmasiniai kramtukai dygstant dantims. Siūloma geriau rinktis natūralius bei nešlifuotus gintaro gabaliukus, kurie savo oksidacinėje žievelėje turi daugiausiai gintaro rūgšties. Įdomu tai, kad gintaro rūgšties skiediniai lašinami žmonėms stiprinti gyvybinėms funkcijoms, sveikstant po sunkių ligų.

Ne paslaptis, kad dantų skausmą patiria maždaug 60% kūdikių. Kiekvienas kūdikis  išgyvena dantų augimą skirtingai, kai kuriems šis gyvenimo etapas praeina be jokių simptomų, kiti vaikai gali kentėti net kelis mėnesius. Ne retai pastebime, kaip motinos kiekvieną dieną ieško įvairių alternatyvų, kad vaiko gyvenimas taptų daug lengvesnis ir laimingesnis, ir kaip mes visi žinome, dantų augimo laikotarpis yra vienas sudėtingiausių kūdikių gyvenime, nes simptomai sukelia skausmą ir diskomfortą. Baltijos gintarai  karoliai kūdikiams ir mamoms yra geriausia gamtos dovana. Senovės Prūsijoje buvo sakoma, kad gintaro karolius privalo nešioti ir auklės, prižiūrinčios mažus vaikus, tam, kad apsaugotų save ir kūdikius nuo užkrečiamų ligų.

Kokią gintaro spalvą pasirinkti?

Tiesą sakant, Baltijos gintaras iš tikrųjų yra naudingas visiems. Menininkai gamina įvairius produktus šeimai: kūdikiams, jaunuoliams ir suaugusiems. Jums nereikia nerimauti dėl gaminių pasirinkimo, nes mes vis atnaujiname savo dirbinių galeriją naujais dirbiniais, visumet rasite unikalaus dizaino karolių sau ir savo vaikui. Asortimentas platus spalvų gama nuo skaidriai geltonos iki juodos, nuo blizgaus iki matinio paviršiaus. Visos gintaro  spalvos yra nuostabios ir naudingos Jūsų sveikatai, kurie gintariniai karoliai vaikams, kūdikiams ir tėvams yra tinkamiausi priklauso tik nuo asmeninių pageidavimų. Spalvų pasirinkimo galimybės svyruoja nuo skaidrios geltonos, šviesios konjako, konjako, tamsiai konjako, juodos ir retos spalvos. Kai kurie karoliai ir apyrankės susideda tik iš vienos spalvos karoliukų spalvos, o kiti – daug įvairių spalvų.

Kaip prižiūrėti gintarinius papuošalus?

Svarbu reguliariai prižiūrėti ir išvalyti Baltijos gintaro karolius, tam kad būtumėt užtikrinti, jog jie išlaiko savo gydomąsias savybes, ryškią spalvą. Tai ypač svarbu, kai kalbame apie gintarinius papuošalus vaikams, nes nuo kasdienio papuošalų nešiojimo gali atsirasti nešvarumų, dulkių. Jis turi būti dažnai valomas po šalto vandens srove, vėliau paliekant ant palangės išdžiūti, kad galėtų pasipildyti saulės energiją. Kai ilgą laiką nedėvite papuošalų, įdėkite juos į specialų minkštą maišelį ir atskirkite nuo kitų juvelyrinių dirbinių, kad išvengtumėte susiraižymų.

Kaip patikrini ar gintaras yra tikras?

Kaip ir akmenys bei mineralai gintaras yra padirbinėjamas, o ypač gintaras turintis inkliuzų ar didesni gabalai, iš kurių padaryta tam tikra forma. Yra įvairių būdų patikrinti ar gintaras tikras. Efektyviausias – „karštos adatos“ testas. Įkaitintą adatą (geriausia uždegant žvakę) įsmeigiam į gintarą nematomoje vietoje, pavyzdžiui pakabuko kitoje pusėje), jei užuodžiam aitrų pušų sakų kvapą – tai tikras gintaras. Be to gintaras itin trapus – durdami adata galite pastebėti net įtrūkimus. Duriant į plastmasę adata smigs. Dar vienas testas su druskos tirpalu – į stiklinę vandens reikia įberti du valgomuosius šaukštus druskos, išmaišyti, leisti druskai ištirpti ir tada įmesti gintaro gabaliukus. Tikras gintaras iškils į paviršių ir nenuskęs, o plastmasė labai gražiai nusileis ant dugno.Aišku geriausia pirkti gintarą iš patikimų pardavėjų arba pasirinkti patiems. Bet rasti gintaro ne taip paprasta, nes į krantą išmetami tik maži gabalėliai, didesni būna maždaug 20 metrų nuo kranto, iškasami garinėmis žemsiurbėmis iš maždaug 40-60 metrų gylio. Ne paslaptis, kad žmonės didžiausius gintaro  gabalus randa žiemos metu po audrų.

Taigi, apsvarstykite šiuos veiksnius galvodami prieš įsigijant tikrą Baltijos gintarą. Saniston Baltic parduoda tik aukščiausios kokybės papuošalus ir siuvenyrus, sukurtus rankomis iš tikro Baltijos gintaro.

Ar gintariniai karoliai vaikams yra saugūs?

Baltijos gintaro karoliai yra laikomi saugiais net mažiems kūdikiams, tačiau nepamirškime, kad gintaras yra trapus ir rekomenduojama vaikams dėvėti karolius su suaugusiųjų priežiūra. Tėvai turėtų nepamiršti, kad gintariniai karoliai kūdikiams turėtų būti prieš einant prausis ir miegoti, tačiau nepamirškite, kad kuo ilgiau bus nešiojami, tuo greitesnio rezultato galima tikėtis. Gintariniai karoliai vaikams yra visiškai saugūs nuolatiniam nešiojimui. Nepaisant to, niekada neleiskite savo kūdikiui kramtyti karolių ar apyrankės. Siekiant užtikrinti nešiojimo saugumą, gintariniai karoliai kūdikiams suverti ant siūlo, perskirti mazgais, kad dėvint nunešioti karoliukai neišbyrėtų, taip pat užsegimas yra užsukamas kaip sraiginė sagtis, tai gintariniai karoliai vaikams lengvai nenukris.

Gintariniai karoliai kūdikiams suteikia raminamąjį poveikį, todėl irzlus kūdikis gali geriau miegoti, ypač naktį. Mamai, gintaras padeda kaip natūralus antistresinis preparatas, todėl gintaro papuošalų dėvėjimas bus puiki idėja sumažinti streso lygį ir subalansuoti savo emocinę būseną, taip pat padės susikoncentruoti.

Gintariniai karoliai vaikams neutralizuoja neigiamą energiją ir pašalina toksinus, o tai reiškia, kad ilgainiui bus sustiprintas imunitetas. Tai tampa priežastimi, kodėl amatininkai veria standartinio ilgio – 33-35 cm, tokio ilgio karolius gali nešioti iki 7 metų amžiaus vaikai.

Kokių energetinių savybių turi gintaras?

Gintaras, kaip ir kiti brangakmeniai, turi seną tradicijų istoriją, pradedant nuo dvasinės simbolikos kaip legendą; todėl tūkstančius metų daugelis žmonių tikėjo, kad jis gintaras turi tiek ezoterinių, tiek gydomųjų savybių. Geltona – auksinė gintaro karolių spalva, susijusi su saulės energija, padeda impregnuoti kūno energiją ir gyvybingumą, mažina skausmą ir ligas, tuo pačiu užtikrindamas stiprumą ir stabilumą kūnui ir protui. Gydomosios, stimuliuojančios ir atgaivinančios gintaro savybės taip pat vertinamos naudojant kosmetikos gaminius, kuriuose yra gintaro dalelių. Spalva taip pat tampa esminiu aspektu. Jums tereikia pasirinkti tuos, kurie, jūsų manymu, bus geriausi gintariniai karoliai vaikams, arba leiskite jiems pasirinkti patiems! Nuo skaidrios geltonos spalvos, medaus, konjako, vyšnių, pieniškų, žalsvų ir juodų bei kitų retų aspalvių čia rasite visą jų paletę. Gintariniai karoliai vaikams suteikia raminamąjį poveikį ir neutralizuoja neigiamą energiją, todėl tai puikus būdas natūraliai sumažinti patiriamą stresą.

Mūsų gaminiai pagaminti iš natūralaus Baltijos gintaro. Kiekvienas gintaro karoliukas kruopščiai atrenkamas pagal dydžius, spalvas, kokybę, todėl galime užtikrinti, kad gintaras yra natūralus ir nekenksmingas Jūsų sveikatai.